prosze kliknac do strony startu
start - homepage
oferta
konsulting
kadry
oferty pracy
nostryfikacja
rozpoczynamy
fundusz zdrowia
klopoty?
tlumaczenia
referencje
stopka prawna

biuro(at)murawska.com

Fon
+49.38378.338 663

rozpoczynamy prace w Niemczech

Willkommen

biuro(at)murawska.com
Fon 022 250 1004,
+49.38378.338 663

Ważne Informacje dla rozpoczynających pracę w Niemczech

Aby Państwo mogli rozpocząć pracę w Niemczech, konieczne sa niemieckie ubezpieczenia emerytalne, przeciw bezrobociu, opieki oraz chorobowe.

W Niemczech jest wiele tzw. kas chorych na rynku, a pracownik ma prawo do wolnego wyboru. Niemieckie kasy chorych róznia się lekko w wysokości stawek i finansowaniu usług medycznych. Sa również testowane i zajmuja miejsca w rankingach testów.
Odpowiednie dokumenty rowniez w jezyku polskim oraz adresy są do dyspozycji, tak że Państwo nie muszą starać się oto sami.

Oczywiście podatki sa również odprowadzenie automatycznie, natomiast na przyszly rok mozna złożyć PIT niemiecki, na podstawie którego często otrzymuje się zwrot calego lub czesci zapłaconego podatku w Niemczech. Formularz można samemu wypełnić online albo skorzystac z uslug niemieckiego radcy podatkowego lub tzw. stowarzyszenia Lohnsteuerverein.

Przed podjeciem pracy trzeba wypelnic formularz „Bescheinigung EU/EWR”, zeby otrzymac nr podaktowy:
http://www.finanzamt.brandenburg.de/media_fast/4055/EU-EWR%20polnisch.pdf

Czesto przygotowuje pracodawca powyższy formularz lub mozna to przekazac mu, aby przez jego biuro podatkowe (Steuerberaterbüro) zostalo przeslane do urzedu skarbowego.

Wiele urzedów podatkowych wymaga corocznego powtarzania wniosku.

Rodzicom moze przysługiwać wsparcie dla dzieci „Kindergeld” do zakonczenia ich edukacji. Urzedy bardzo dlugo potrzebuja na rozpatrzenie wniosku. W konieczności służymy pomoca w  skladaniu wniosków oraz ponagleniu rozpatrywania.
UWAGA: Tylko do konca 2017 roku mozna wnioskowac o Kindergeld za ostatnie cztery lata. Prosze wziac pod uwage, ze liczy sie data wplyniecia wniosku w urzedzie
Od 1 stycznia 2018 roku bedzie mozliwy wniosek jedynie za ubiegle 6 miesiecy przed miesiacem wplyniecia podania

Ogólnie w Niemczech nie ma ograniczenia czasowego dla spraw urzędowych.

Wiele pracodawców oferuje swiadczenia przysparzajace majatku za dodatkowym wsparciem Panstwa – tzw. „VWL” lub „Arbeitnehmersparzulage”. Chetnie udzielimy porady.

Niemieckie umowy o prace zawierają 6-miesięczny okres próbny,  w czasie którego można obustronnie wymówić w ciągu 14 dni.

Ogólnie zalecamy wstąpienie do niemieckich związków zawodowych.. - wiecej informacji pod klopoty?.

[start - homepage] [oferta] [konsulting] [kadry] [oferty pracy] [nostryfikacja] [rozpoczynamy] [klopoty?] [tlumaczenia] [referencje] [stopka prawna]

Wenn Sie Fragen oder Anmerkungen haben, wenden Sie sich bitte an unsere Webmasterin.
© Copyright 2000-2017 murawska design, Inc.  Alle Rechte vorbehalten. Designed by murawska.